Skip to main content

Aggie Memorial

May 2, 2018

 

2 P.M.

NMSU Spiritual Center

 

       
STUDENTS ALUMNI EMPLOYEES
Kristopher Burke Francisco Aguirre ’98 Leon Griffin ’58 Felicia Padilla ’91 Roy Andrews
Kyle Klunder Grace Aguirre ’82 Priscilla Grijalva ’51 Billy Parker ’71 Robert Klass
Merri LaVoy Paula Anzell-Morris ’84 Frank Grove ’66 Paul Parkin ’90 Kevin McNelis
Gabriel Martinez Hipolito Aquino ’75 William Gunderman ’91 Pandit Patil ’67 Carolyn Quintana
Trevor Matuszak Clarence Archuleta ’61 Larry Haddrill ’97 Phillip Patton ’74  Humberto Vasquez
Lauren Rocha Robert Archuleta ’66 James Harding ’53 Helen Pearcy ’83  
Arthur Valdez Teodolo Arellano ’62 Vicki Harley-Taggart ’86 Franklin Peterson ’55  
Gabriel Martinez Pervis Atkins ’62 Lawrence Harrington ’62 Marlene Peterson ’79  
Trevor Matuszak Edith Avallone ’71 Charles Harris ’84 Carolyn Pitcaithley ’66  
Lauren Rocha Herman Baca ’50 Paula Harty ’81 Roy Plummer ’74  
Arthur Valdez Amy Baiamonte ’90 Gary Hase ’61 Elizabeth Pollard ’92  
  Charlotte Bailey ’78 Leonard Hays ’78 Jose Provencio ’53  
  Larry Barlow ’97 Drew Hazzard ’15 Teresa Quarrell ’92  
  William Barnes ’66 Alice Helfrich ’78 Susana Quezada ’13  
  Stanley Barrett ’93 Barbara Henderson ’58 Carolyn Quintana ’80  
  Ralph Bell ’66 Shane Henderson ’97 Joshua Quintana ’06  
  Mary Bennett ’40 Johnny Henson ’80 Alejandra Ramirez ’14  
  Donald Billings ’69 Merlinda Hernandez ’71 Raul Ramirez ’96  
  Garrett Blackwell ’42 Paula Hibner ’76 Margie Rankin ’71  
  Carl Bogardus ’72 Philip Hickman ’90 Rose Raphealito ’06  
  Jack Bourquin ’62 Mark Hiles ’78 Carl Rede ’85  
  James Boykin ’51 Joshua Hill ’14 Michael Rede ’16  
  William Brake ’73 Roy Hill ’59 Dennis Reid ’70  
  William Branch ’56 Jerry Hillard ’76 Juan Reyes ’94  
  Jo Brooks ’66 Donna Hogan ’80 Sharon Rhodes ’75  
  Charlotte Brown ’65 Charles Hogeboom ’71 Jimmie Richards ’67  
  Edward Brown ’48 Agnes Holland ’42 Francis Richardson ’51  
  Martha Brown ’67 Joseph Hostler ’89 Priscilla Riggs ’83  
  Roger Brown ’79 Jared Howard ’62 Roy Rigoni ’54  
  Frederick Burgess ’50 Becky Hughes ’02 Richard Ritter ’68  
  Dale Burleson ’59 Lillie Hunnicutt ’88 Joseph Roberts ’55  
  Leroy Burleson ’50 David Ivey ’57 Rick Roberts ’82  
  Jon Buscemi ’62 Larry Jaquess ’74 Annie Rogers ’73  
  Betty Byrne ’64 Samuel Jauregui ’02 George Rogers ’71  
  Johnny Cammack ’65 Lloyd Jenkins ’57 Robert Rogers ’77  
  Donald Campbell ’58 Carol Jimenez ’78 Abraham Romero ’78  
  Raul Carrillo ’93 Virginia Johansen ’60 Gordon Ross ’54  
  Mark Carter ’91 Marilyn Johnson ’61 Gary Roulston ’91  
  Sterling Carter ’67 John Jones ’57 Enrique Roybal ’80  
  Elgin Cary ’53 Kenneth Jones ’81 Camille Roye ’68  
  Bruce Caskey ’57 Rayburn Jones ’60 James Sais ’58  
  Marvin Cates ’57 Robert Kauffman ’51 Selena Saldana ’10  
  Frank Cavazos ’98 Richard Kelley ’50 James Schmidt ’92  
  Regina Chambers ’95 Paul King ’85 Clifford Schoonover ’71  
  Nolan Chandler ’60 George Knox ’51 Arthur Scott ’61  
  Fermin Chavez ’50 Debra Lardner ’84 David Scott ’91  
  Lee Cheves ’63 Phillip Larsen ’58 Mary Scott ’78  
  Jacqueline Clark ’68 Lamont Law ’68 Greg Segura ’92  
  Alice Clingman ’06 Michael Lewis ’86 Donald Severson ’61  
  Nathaniel Cole ’72 Owen Lockwood ’69 Jason Shaw ’98  
  Martha Coleman ’69 Richard Lopez ’71 Gloria Shepard ’50  
  Jeffrey Collins ’96 Stephen Lucas ’71 Glenda Shepler ’80  
  Robert Collins ’68 Cherie Luck ’86 Roy Shoup ’71  
  Phyllis Conrad ’62 Robin Lyn ’12 Jose Silva ’10  
  Donald Cook ’68 Gary Lynes ’74 Robert Skaar ’90  
  Elizabeth Corn ’81 Beverly MacLaughlin ’84 Laun Smith ’77  
  Lowell Covington ’53 Michael Manning ’68 Merrill Smith ’53  
  James Crowe ’80 Albert Marchione ’96 Rose Smith ’97  
  John Cunico ’60 Paul Marston ’73 Wilburn Smith ’62  
  Harold Cunningham ’48 Marilyn Martin ’89 Enrique Solis ’75  
  Fern Dahlgren ’74 Arthur Martinez ’92 Homer Stanford ’75  
  Lawrence Davis ’57 Floyd Martinez ’83 Karen Steele ’73  
  Lorna Davis ’01 Joe Masters ’50 Linda Stelck ’89  
  Rosemary Davis ’78 Cheryl Matchett ’81 Jack Stepp ’94  
  Gene Davison ’60 Geraldine Mattson ’93 Juan Stewart ’85  
  Juana De Coca ’98 Ira Mauldin ’67 Gilbert Sullivan ’63  
  Jacqueline Denk ’85 Palmer McCarter ’68 Diana Tasker ’89  
  Raymond Dennis ’63 Frank McDonald ’93 Karen Taylor ’77  
  Spencer Dickson ’61 Linda McKay ’85 Richard Telles ’74  
  Stanley Dimsha ’68 Billy McKibben ’58 Donald Thigpen ’63  
  Monte Doeren ’98 Harold McMillian ’85 Leslie Thornberry ’70  
  Espinetta Dorsey ’73 Ouita McPherson ’69 Elaine Thorp ’82  
  Frank Duran ’04 Ervin McWilliams ’57 Paul Tisler ’71  
  Patsy Duran ’85 Ruth Meadows ’51 Jack Towne ’60  
  Nanette Dynan ’91 Robert Medina ’79 Floyd Traynor ’70  
  Howard Elder ’91 Stuart Meerscheidt ’49 John Troy ’67  
  Rebecca Elfmont ’69 Huel Melton ’71 Bruce Tschantz ’65  
  Lon Estes ’58 John Miles ’55 David Valles ’90  
  Erika Eubank ’98 Darlis Miller ’70 Bonnie Vehstedt-Orr ’90  
  Martin Fagot ’66 Phyllis Miller ’63 George Vigil ’49  
  Ricky Felts ’78 Ida Moore ’78 Ubaldo Vigil ’62  
  Justa Fletcher ’75 Jack Moore ’68 Robert Villarreal ’59  
  Frank Flores ’58 Michael Mora ’78 James Vizethann ’71  
  Laura Flores ’85 Ruth Moralez ’83 Edward Wallace ’52  
  Stewart Floyd ’50 Verniece Morgan ’73 Jimmy Walls ’63  
  Juan Franco ’76 William Mosley ’54 Tina Walterscheid ’90  
  Gordon Freeman ’76 Curtis Moyer ’82 Henry Weinschel ’59  
  Lucille Getz ’77 Rita Ness ’65 William Weir ’58  
  John Girard ’77 Virginia Nesseth ’75 Tom Whatley ’82  
  Gwen Gist ’88 Norman Newcomer ’74 Gregory Whitaker ’04  
  William Godby ’59 Mark Nichols ’88 Martha Williams ’74  
  Salvador Gonzalez ’61 Roderick Nicholson ’67 John Wilt ’62  
  Frank Gorman ’48 Candelario Nunez ’63 Charles Witham ’51  
  Anne Graham ’95 Robert Nymeyer ’94 Frederick Worman ’76  
  Berna Grannis ’87 Lupe Ogaz ’14 Charlotte Wrede ’91  
  Marti Green ’93 Robert Ohmart ’61 Beatrice Wyman ’58  
  Norman Green ’63 Seferino Ortiz ’97 John Yarbrough ’58  
    Ernest Padilla ’06